Testy na ojcostwo coraz bardziej modne w Polsce.

 

Badanie ojcostwa zdaje się w szybkim tempie zdobywać polski rynek – w naszym kraju przeprowadza się około 12000 badań stwierdzających pokrewieństwo co roku. Testy ustalające ojcostwo to obecnie temat coraz częściej analizowany w telewizji, a także w Internecie. Testom genetycznym poddają się sławy, które poddają pod wątpliwość, czy są autentycznymi rodzicami dzieci – w tym kręgu znalazł się m.in. Boris Becker, Nicole Ann Smith i Piotr Zelt. Jeszcze kilka lat temu przeprowadzenie analizy DNA wiązało się z dużymi wydatkami, ale teraz test na pokrewieństwo kosztuje już dziewięćset zł.

Osoby, które chcą poddać się badaniu DNA mają stuprocentową gwarancję w przypadku zaprzeczenia ojcostwa, natomiast w przypadku nie zaprzeczenia pokrewieństwa –około 99,9999%. Warto podkreślić, że tylko poprzez zrobienie analizy DNA możliwe jest potwierdzenie lub wykluczenie pokrewieństwa dzieci i ojca.

O wiarygodność badań na pokrewieństwo możemy się nie obawiać, pod warunkiem, że korzystamy z oferty renomowanych laboratoriów genetycznych mających certyfikat ISO17025. Jest to znaczące, gdyż tylko badania genetyczne posiadające certyfikat ISO są uznawane przez sądy oraz prokuraturę. Co ważne, dzisiaj wiele organów nakazuje zrobienie testów DNA. Dzięki nowoczesnej technologii nieinwazyjne badanie na ojcostwo można wykonać już na kilkudniowym dziecku. Aby uzyskać materiał genetyczny, lekarz potrzebuje wymazu z wewnętrznej części, kropli krwi lub jedynie mikroskopijego kawałka koszulki. Dla dobra dziecka test na ojcostwo można zrobić w domu, gdzie czuje się spokojnie. Do przeprowadzenie takiego testu w domu niezbędny jest zestaw przygotowany przez laboratorium, a po pobraniu materiału DNA odsyła się  go do analizy. Tym sposobem, zrobienie testu na ojcostwo wynosi wyłącznie kilka minut, a co więcej, Taki test genetyczny jest w 100% procentach anonimowy.
Nie należy bać się, że badana osoba przebyła chorobę lub bierze leki – DNA nie ulega zmianie przez całe życie.

Badania na ojcostwo są obecnie bardzo popularne, a stale rosnąca ilość laboratoriów przeprowadzających te badania sprawia, iż wykonanie testu jest niebywale łatwe, jak również szybkie.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.